Юний друже, ти як справжній книголюб знаєш, що будь-яка книга проходить довгий шлях від автора до читача. Інколи трапляється так, що твір може лежати у шухляді письменника чи шукати свого видавця кілька років, і навіть найвідоміші сьогодні автори отримували відмови від видавництв.
Пропонуємо твоїй увазі кілька цікавих фактів із життя відомих нині письменників, книги яких вийшли друком не відразу.
- Відомі сьогодні історії Джоан Роулінг про Гаррі Поттера могли і не з’явитися у вигляді книги. Так, перш ніж видати першу книгу серії «Гаррі Поттер і філософський камінь», авторці відмовили 12 видавців. Сьогодні ж увесь цикл книг вийшов накладом 450 млн примірників, перекладений 69 мовами світу та екранізований.
- Клайв Сайплз Льюїс оббив пороги 37 видавництв, перш ніж хоча б одне погодилося видати його «Хроніки Нарнії». Сьогодні їх загальний тираж складає більше 100 млн примірників книг 47 мовами. Історії Льюїса також лягли в основу трьох фільмів.
- Починаючому автору повісті «Чайка на ім’я Джонатан Лівінгстон» Річарду Баху відмовили у виданні книги агенти 18-ти видавництв, повертаючи рукопис. Коли книгу все ж надрукували, то виявилося, що читати про чайку дуже навіть цікаво — у перший же рік кількість продажів зросла до мільйона примірників.
- Книгу «Сховище: щоденник у листах» Анни Франк відмовилися друкувати. Батько Анни проявив рідкісну наполегливість, і вона виправдала себе — після 15 відмов усе ж знайшлися агенти, які надрукували щоденник і не прогадали. Зараз ця книга входить до списку спадщини ЮНЕСКО «Пам’ять світу», а тоді, після війни, видавці визнали її незрілою і недостатньо цікавою.
- Вільям Голдінг став лауреатом Нобелівської премії з літератури у 1983 році. Але за тридцять років до цього йому довелося добряче побігати, перш ніж він знайшов людину, яка погодилася опублікувати його роман «Незнайомці, які з’явилися зсередини», що в результаті вийшов друком під назвою «Повелитель мух». Автор ледь не викинув на смітник рукопис, оскільки отримав 21 відмову в публікації. Сьогодні ця книга вважається класикою англійської літератури ХХ століття.
Немає коментарів:
Дописати коментар