Щороку 1 квітня у світі відзначається міжнародний день птахів. Саме у цей день 1902 року було підписано Міжнародну конвенцію з охорони птахів, корисних у сільському господарстві (англ. International Convention for the Protection of Birds Useful to Agriculture). Конвенція вступила у дію 12 грудня 1905 року і була ратифікована в різних країнах упродовж 1906-1932 років.
Міжнародний день птахів проходить щороку в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера». Це свято — не лише річниця Конвенції, а й час повернення пернатих з вирію.
Уперше цей день як масове дитяче свято провели у Сполучених Штатах Америки в штаті Пенсільванія. Організатором був місцевий вчитель. Цю ініціативу підтримала одна з популярних газет «Пітсбурзька телеграфна хроніка», що почала популяризацію Дня птахів.
Пропонуємо тобі кілька цікавих фактів про птахів:
- птахи живуть на нашій планеті понад 150 мільйонів років. На Землі немає такого куточка, де б їх не було. Зовнішній вигляд птахів і спосіб їх життя дуже різноманітний;
- за підрахунками вчених, птахи на ділянці, розміром в один квадратний кілометр, знищують не менше ніж 25 кг комах. Вони є досить спритними і діяльними. Пара синиць може «обробити» за день близько 40 яблунь, збираючи з них шкідників;
- лелеки можуть спати під час польоту;
- колібрі з’їдають упродовж дня вдвічі більше їжі, ніж їх власна вага.
Цікаву інформацію про птахів ти знайдеш на сайті Національної бібліотеки України для дітей у розділі «Кращі інтернет-ресурси від Української асоціації працівників бібліотек для дітей» — «Тварини».
Дізнатися більше інформації про птахів тобі допоможуть книги. Ось кілька з них:
- Булаховський К. Розповіді про тварин та їх назви / К. Булаховський, М. Гаврилюк ; в авт. літ. ред. ; дизайн, опрац. іл. В. Дзиндри. — Львів : Література та мистецтво, 2020. — 270 с. : іл.
- Девідсон С. Спостерігаємо за птахами / С. Девідсон, С. Кортольд, К. Девіс ; дизайн Г. Вуд [та ін.] ; іл. Б. Едвардс, Т. Боер та І. Мак’Ні ; пер. з англ. А. Жежера, О. Брезгунова. — Харків : Ранок, 2020. — 79 с. : іл. — (Стежками природи).
- Дикі тварини : 50 найвідоміших видів : пер. з англ. — Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 2017. — 56 с. : іл. — (Мініенциклопедія).
- Каста С. Експедиція з мурахою Софі : дослідж. природу навколо нас / С. Каста ; пер. зі швед. Г. Мамчур ; іл. Б. Моссберґ ; дизайн обкл. К. С. Сергієнко. — Київ : Час майстрів, 2019. — 224 с. : іл. — (Відкривай).
- Лервілл Б. Життя тварин : 50 неймовір. тварин, які потрапили в історію / Б. Лервілл ; намал. С. Волш ; пер. з фр. М. В. Черник. — Харків : Ранок, 2020. — 112 с. : іл.
- Торджман Н. Дивовижні птахи / Н. Торджман ; іл. Ж. Ґейф’є та Ж. Норвуд ; пер. з фр. О. Ларікової. — Харків : Vivat, 2019. — 72 с. : іл. — (Енциклопедії).
Немає коментарів:
Дописати коментар